Показник УМІ в березні був найнижчим за останні 10 років
УМІ (показник умовної прибутковості виробництва молока в комерційних господарствах Україні), був найнижчим історично для березня. Водночас в першому кварталі 2021 року наші виробники знизили прибутки майже на 30% порівняно до середнього показника за перші квартали попередніх 5 років, пише SEEDS.
Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.
«УМІ березня 2021 року був все ще найнижчим історично (ми маємо підрахунки за 10 років) для цього місяця. Перший квартал 2021 року за рівнем прибутковості вийшов реально «курам на сміх» – найгірший за останні шість сезонів. Минулого року, наприклад, за перший квартал прибутки наших професійних виробників молока були на 66% вищими, ніж в Q1 (перший квартал – ред.) року 2021-го!
В першому кварталі 2021 року наші виробники знизили прибутки майже на 30% порівняно до середнього показника за перші квартали попередніх 5 років!
Ну і про позитивне – кормовий мікс подешевшав на 6%, а молоко подорожчало на 1%. Не густо, але хоч щось», – пише Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.
«Нагадаю, що УМІ – це відношення ціни на сире молоко ґатунку екстра до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Абсолютне значення УМІ аналізувати немає сенсу – воно ні про що не говорить, а ось динаміка УМІ дуже чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, адже ці два важливих фактори враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока.
При цьому, в залежності від змін в рівнях ефективності, в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше», – додає економіст.
«Чого чекати далі? В квітні, як правило, ціни на молоко сезонно різко знижуються. Але враховуючи позитивні кормові тренди, будемо сподіватися на краще. Тим більше ціни на молоко в цьому сезоні нестандартно стабільні.
Другий фактор – це позитив на світовому ринку, який поки що зберігається. Але Україна зараз не є експортером чи великим імпортером, тому цей фактор буде впливати не дуже суттєво. В середньому за останні роки квітень показував 7% падіння УМІ. Але зараз не дуже є куди ще падати», – зазначає Андрій Ярмак.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!