Майже половина українських заробітчан не збираються повертатися додому з Польщі

0 485

У Польщі планують залишитися назавжди 46,4% працюючих там українців. Про це свідчать результати соцопитування. Дослідження було проведено аналітичним центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal (Польща).

При цьому 51,7% трудових мігрантів хочуть перевезти до Польщі сім’ї або вже це зробили.

“Мета дослідження – вивчення трансформації настроїв українських трудових мігрантів в Польщі про умови роботи, проживання, планів щодо подальшої інтеграції в польське суспільство або навпаки – можливої ​​трудової міграції в інші країни”, – сказано в повідомленні.

Так, 46,4% українських працівників заявили про наміри залишитися жити в Польщі, тоді як 37,3% – мають намір заробити гроші і повернутися в Україну. Ще 16,3% опитаних вагалися з відповіддю на це питання.

Крім того, значно зросли прагнення українських трудових мігрантів відкрити власний бізнес в Польщі. У 2020 році такі наміри мали чверть українців, тоді як в 2021 році такий намір мають або починають конкретні дії вже 39,8%.

У 2020 році можливість покупки нерухомості в Польщі розглядали 34% українських трудових мігрантів, а в 2021 році можна помітити справжній стрибок – 55,5% респондентів планують або вже купили нерухомість в Польщі. 29,4% українців готові створити сім’ю з громадянином або громадянкою Польщі.

Відзначається також, що 54,1% опитаних українців цікавляться можливістю працювати в інших країнах ЄС. З них 43% розглядають таку можливість і лише 4,2% вже займаються цим питанням.

“Така диспропорція між зацікавленістю і конкретними діями говорить: якщо інша країна, яка цікавить українських трудових мігрантів, запропонує лояльні умови доступу на свій ринок праці, то польський ринок може втратити істотну кількість робочої сили”, – пояснили автори дослідження.

Найбільш цікавими для роботи країни, крім Польщі, українці вважають Німеччину (59,8%), країни Скандинавії (42,5%), Чехії (26,2%), Канаду (24,5%), США (20 +2%), Італію (17,8%), Великобританію (17,6%).


В ході дослідження було опитано 1100 українців в 82 населених пунктах Польщі.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Соцпорталу

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!