Семінари-практикуми для фахівців зернових лабораторій набирають нових слухачів
Спеціаліст зернової лабораторії – ця професія не тільки користується чималим попитом, вона ще й доволі перспективна. Завдяки сучасному обладнанню, сьогодні підготовка фахівців значно спрощується. Хоча не тільки знання сучасного обладнання робить з початківця лаборанта фахівця.
Про це в інтерв’ю SEEDS розповіла Світлана Бойко, директор ТОВ «УКРАГРОТЕСТ», що спеціалізується на контролі якості зерна. Уже не перший рік компанії «Технотест Плюс» і «УКРАГРОТЕСТ» спільно проводять в Україні дуже актуальні семінари-практикуми для працівників лабораторій та елеваторів.
– Спеціаліст зернової лабораторії – професія затребувана?
– Завжди. Фахівців в Україні готують за «застаріваючими» нормативними документами, які не завжди встигають за доволі рухомим зерновим ринком. Відкривається багато нових підприємств і багато з них змушені наймати абсолютно непідготовлених людей.
По-перше, оплата кваліфікованого фахівця висока і не всі готові стільки платити. По-друге, не всі з них хочуть переїжджати в села, де зазвичай знаходяться такі підприємства.
При цьому точність лабораторних досліджень зерна – одна з головних умов отримання якісної продукції і успішної реалізації за хорошою ціною.
Підприємству важливо подбати про те, щоб лабораторія повністю відповідала сучасним вимогам як в плані оснащення, так і в підборі персоналу – ціна помилки дуже велика.
– Як багато потрібно часу для того, щоб освоїти цю професію?
– За два дні звичайно, з некваліфікованої людини неможливо зробити висококваліфікованого фахівця, але за цей короткий час можна дати найголовніший максимум актуальних знань, який дуже важливий під час прийому зерна за вимогами ДСТУ, ГОСТ та відвантаження зерна за зарубіжними контрактами (вимоги ISO, EN, USDA). Для цього на базі нашого підприємства ми організували спеціальні семінари-практикуми.
Оскільки всі хочуть отримати знання за максимально стислі терміни, то під час двох днів ми даємо максимум знань для того, щоб навчитися проводити основні випробування для визначення якості зерна та головне, що ми передаємо свій досвід (свої спостереження, робимо акцент на помилках, які часто зустрічаються при визначенні якості зерна). Людина не тільки бачить, як все це відбувається, знімає на відео, записує детально що і як робити, а й сама, безпосередньо, бере участь в цьому процесі.
Зазвичай сьогодні компанії наймають висококваліфікованого фахівця з великим досвідом роботи – завідувача лабораторією, який повинен знайти собі техніків і лаборантів. Зовсім не обов’язково таким людям проходити 5 років навчання в харчовій академії. Така кваліфікація була б величезним плюсом, але і наших курсів цілком достатньо.
Кожен учасник семінару опановує сучасне обладнання для визначення якості зерна та дізнається все що пов’язане з обов’язками лаборанта: підбір обладнання під конкретні аналізи, нюанси роботи, методики, практики.
Якщо зібрати групу людей, які зацікавлені в роботі кілька років, відправити їх до нас на курс «Контроль і якість зерна», або «Технік-лаборант зернової лабораторії», їх можна підготувати і навчити правильно визначати якість вхідного зерна, користуватися методиками і приладами, вміти розрізняти клас зерна.
– Чи можна таке навчання перевести в модне нині дистанційне?
– На жаль, але це неможливо. Навчання за такими спеціальностями складається переважно з практики. Потрібно своїми очима побачити зерно. Наприклад, одне із зерен почорніло. Чому? Це особливість цього конкретного зерна або зараженість? Це дуже важлива відмінність. Є багато нюансів, які непросто сприймати, просто читаючи про них.
В Одесі, на базі «Технотест Плюс» ми облаштували спеціальне приміщення для навчання. Воно обладнане всім, що необхідно кожній лабораторії. Учасники семінарів не тільки бачать, як відбувається робочий процес, але і проходять самостійно справжню практику.
– Представники яких регіонів віддають перевагу вашому навчанню?
– Наші семінари відвідують представники абсолютно всіх регіонів і звичайно ж, дуже багато учасників з Одеської області, тому що ми знаходимося в Одесі. Насправді саме в Одесі знаходиться дуже велика кількість зернових компаній і зернових лабораторій. Напевно, навіть більше, ніж в Києві. Одеса – це порт. Чимало в Одесі знаходиться і виробників зернового обладнання.
– Чи зберігається тенденція до глобалізації зернового ринку в країні? Більш дрібні фермери намагаються включитися у цей процес?
– Цей бізнес дедалі більше переходить у великі компанії. Компаніям вигідно бути більшими, щоб закуповувати більше, але штат співробітників наймати менше і для кожної дії мати свого фахівця. Дрібні фермери якщо і вирощують зерно, зазвичай продають його великим гравцям.
З’явилися запитання?
Телефонуйте в «УКРАГРОТЕСТ»: +380960000983
Пишіть: info@ukragrotest.com.ua
Заходьте на сайт: https://ukragrotest.com.ua/ru/kontakty/
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!