В Україні почали випускати гранульовані біопрепарати нової формації

0 818

Застосування біопрепаратів – це екологічна вимога часу для агровиробників. Раніше з внесенням цих продуктів виникали певні складнощі. Однак тепер в Україні з’явився справжній революційний продукт – «BioNorma гранули». Гранульовані біопрепарати нової формації розробили і випускають українські експерти, пише SEEDS.

Про це розповів Ярослав Чабанюк, власник групи компаній BioNorma, під час III Міжнародної торгової платформи «Інновації. Технології. Фінанси» з циклу «Збільшення прибутків в агробізнесі» в Києві, що відбулася 16 лютого та була організована агромедіа-агенцією Sapienza за підтримки Київського Міжнародного Контрактового Ярмарку.



«Місією компанії BioNorma є створення інновацій та перетворення їх в цінності для світу. Ми вибрали собі шлях інноваційної компанії. Я не скажу, що це легкий шлях – нам доводиться бути першими. Проводити багато спроб, і не завжди вони є вдалими.

Як створюються інновації? Як створюється щось нове, що буде цікавим для такого прискіпливого споживача, як аграрій? Насамперед це спілкування. Щороку, щодня під час наших зустрічей, під час подорожей господарствами, ми чуємо від вас певні проблеми, які виникають.

Чи це проблеми з застосуванням продуктів, чи певних технологій. Моя особиста думка і думка компанії BioNorma: крайнощів не має бути– все має розумно поєднуватись», – підкреслив Ярослав Чабанюк.

 «Коли розпочинав свій бізнес як мікробіолог, як біотехнолог, ми не говорили, що біопрепарати використовуються тільки в екологічному чи органічному землеробстві. Ми претендували і на інтенсивні технології, такі, де вони мали розумно поєднуватися, і щоб аграрій мав від цього прибуток.

Із застосуванням біологічних продуктів завжди є певні складнощі: це і вплив навколишніх факторів, і людський фактор при внесенні, і таке інше.

Однак сьогодні ми виводимо на ринок біопрепарати нової формації. Це BioNorma гранули. Я гордий тим, що нам вдалося створити такий продукт», – зазначив власник групи компаній BioNorma.



Детальніше з можливостями BioNorma гранул присутніх на міжнародній торговій платформі познайомив керівник комерційного відділу групи компаній BioNorma Ігор Мурзін.

«Фахівцями нашої компанії за 8 років створено біля 15 препаратів, які ми виробляємо і продаємо. Частини цих препаратів є складовою унікальної колекції нашого Інституту Агробіології, який входить до групи компаній BioNorma. Ми маємо всі можливості в створенні біопрепаратів: від ідеї, до виробництва і продажу виробникам сільгосппродукції.

На що ми звертаємо увагу в першу чергу, коли отримуємо виклик від ринку щодо створення того чи іншого біопрепарату? По-перше, це тривалість дії, по-друге, точність дії на культурну рослину, і нарешті відновлення родючості ґрунту за допомоги живих організмів », – підкреслив Ігор Мурзін.

 «Я надзвичайно гордий, що сьогодні ми можемо представити до продажу, безпосередньо в господарства, вже з перевіреною ефективністю, нові препарати.

Це біологічні препарати у формі гранули.

Чому саме біопрепарати у гранулі? Перш за все ми знімаємо обмеження для використання в інтенсивному землеробстві.

Друге: ми вже маємо пролонговану дію, практично на весь термін вегетації. Третє: наші біопрепарати оброблені і вже захищені від чинників навколишнього середовища при внесенні», – додає керівник комерційного відділу групи компаній BioNorma.



«На цей рік наше виробництво вже готове представити господарствам 4 препарати в гранульованій формі. Це БІОНОРМА Азот, БІОНОРМА Фосфор, БІОНОРМА Мікориза і БІОНОРМА Деструктор. Сподіваюсь, що вже наступного року ми матимемо в лінійці 10 препаратів в гранульованій формі.

БІОНОРМА Азот – це препарат вільноживучих та асоціативних азотфіксувальних бактерій для покращення азотного живлення широкого кола сільськогосподарських культур – гарна знахідка для внесення на ярі культури і соняшник. БІОНОРМА Фосфор – препарат ґрунтових спорових бактерій та мікроміцетів, які характеризуються високою фосфатмобілізувальною активністю, призначений для покращення фосфорного живлення сільськогосподарських культур -чудовий вихід для озимих та кукурудзи.

БІОНОРМА Мікориза – препарат для покращення водного та мінерального живлення рослини на збідненому ґрунті та в посушливих умовах. Це грибковий препарат, тут є певні обмеження, але там, де можна буде обійтись без фунгіцидів, він себе добре зарекомендує.

А також Деструктор у гранульованій формі. Препарат БІОНОРМА Деструктор призначений для обробки стерні та ґрунту після збирання врожаю зернових, зернобобових, олійних, технічних, овочевих та інших культур, тепер став ще більш доступнішим, особливо для невеликих господарств. Процес внесення можливо проводити у будь-яку пору дня за використанням звичайного розкидача», – розповідає Ігор Мурзін.

«Препаративна форма, тобто гранула, дозволяє спростити та розширити технологію внесення біопрепаратів.

Тепер стало можливим дати потрібну кількість біопрепрату до самого коріння проростаючої рослини.

 Раніше у нас було по-суті два шляхи внесення біопрепаратів. Перша – це обробка насіння. Тут ми могли практично працювати тільки в бобовому секторі або уже з зерновими. Соняшник, кукурудза, ріпак – мало хто йшов на ці обробки.

Друга – обробка ґрунту. Тут у нас були певні технологічні обмеження. Нам потрібно було вносити препарат без сонячного світла, щоб бактерія не постраждала від ультрафіолету, і в тій же темноті обробити ґрунт.

Якщо говорити про агрохолдинги, GPS навігація дозволяє все це вносити. Але, якщо ми говоримо про невеликі господарства, вночі звичайним оприскувачем внести препарат, а слідом все це якісно заробить… з цим якраз і виникали проблеми. Біопрепарати у формі гранули дозволили зняти цю проблему», – зазначив керівник комерційного відділу групи компаній BioNorma.



«Для внесення гранул, а вони абсолютно стандартного розміру (4-6 мм), не потрібно додаткових аплікаторів, чи додаткових пристроїв. Звичайні розкидачі, сівалки, передпосівні комплекси, де передбачено внесення стартових добрив, дозволяють спокійно вносити наші гранульовані препарати.

Що стосується норм внесення – вони дуже прості. Ми абсолютно технологічно можемо вносити 20-40 кілограмів Азоту, Фосфору чи Мікоризи розкидачем або сівалкою перед посівною культивацією. Якщо мова йде про Деструктор, тут треба вносити 40-60 кг препарату. Але ж такі звичайні процеси зменшують витрати.

Біопрепарати в гранулі – це більше ніж обробка насіння і це набагато дешевше ніж обробляти просто поля», – додав Ігор Мурзін.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!