Агрополітика у всьому світі стає дедалі більше екологічною та соціальною політикою

0 1 031

Україні варто відходити від традиційного розуміння сільського господарства, позаяк весь прогресивний світ вже давно говорить про кругову та зелену економіку, і сільське господарство – лише частина цієї кругової економіки, пише SEEDS.

Про це розповіла в.о. міністра аграрної політики і продовольства України (2019 р.) Ольга Трофімцева під час III Міжнародної торгової платформи «Інновації. Технології. Фінанси» з циклу «Збільшення прибутків в агробізнесі», організованої агромедіа-агенцією Sapienza за підтримки Міжнародного контрактового ярмарку.



«Я часто говорю про технологічні рішення, які вже застосовуються в українському АПК, і яких досить багато. Агротехнології розвиваються, досить швидко і на всіх етапах.

Але, якщо подивитись глобально на українське АПК, то все одно виявляється, що відсоток проникнення цих технологій в українському агросекторі, на жаль, не такий репрезентативний. Якщо ми дивимось не тільки на великі компанії, якщо говорити про весь агросектор і говорити про малих фермерів, у яких 500 гектарів», – зазначила Ольга Трофімцева.    

За словами Ольги Трофімцевої, аграрна політика у всьому світі, і не тільки ЄС, стає дедалі більше екологічною політикою та соціальною політикою.

«Ми маємо відходити від традиційного розуміння сільського господарства чи аграрно-промислового комплексу, до якого ми з вами звикли. І в цілому, напевно, варто забувати про сільське господарство, як таке, тому, що весь прогресивний світ, він давно вже говорить про кругову економіку, про зелену економіку. І сільське господарство – лише частина цієї кругової економіки.

Тому, що сільське господарство – це про кінцевого споживача, це про людину в центрі всіх цих систем. Це про просторовий розвиток: коли ми говоримо про соціальну складову, екологічну складову, економічну складову, без якої ніяк. Але, тим не менш, всі ці речі мають розглядатися тільки одночасно і тільки в комплексі», – додає Ольга Трофімцева.



Що стосується технологій, які частково застосовуються в українському АПК, потрібно чітко бачити, де вони можуть слугувати в першу чергу, для того, щоб Україна не була на узбіччі раніше згадуваних процесів, наголошує агроекспертка.

«Аграрна політика у всьому світі, і не тільки ЄС, стає все більше екологічною політикою, соціальною політикою», – підкреслила Ольга Трофімцева.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!