Високопродуктивні сорти пшениці можуть поступатися врожайністю старим традиційним сортам

0 298

Новітні сорти озимої пшениці надто вибагливі до добрив та погодних умов і можуть поступатися врожайністю сортам традиційним, виведеним понад років 100 тому, пише  SEEDS .

Про це розповів Микола Мірошниченко, доктор біологічних наук, старший науковий співробітник — заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» під час онлайн конференції «Національний виклик: Деградація ґрунтів, чи відновлення їх родючості».

«Останні роки в нашій країні спостерігається залучення дуже високотехнологічних підходів у рослинництві: це і нова техніка, і технології, і засоби захисту рослин, і нові сорти. Завдяки всім цим складовим відбувається значне збільшення врожайності культур. І зернових і соняшнику.

На полі залишається дедалі більше пожнивних залишків.  Управління пожнивними залишками дозволяє стабілізувати не тільки врожайність а й процеси деградації та дегуміфікації», – зазначив Микола Мірошниченко.



«Якщо порівняти ті сорти, які вирощуються сьогодні, з тими, що були років 20 тому у виробництві – є велика різниця. Сучасні сорти дуже вимогливі до мінерального живлення», – каже експерт.

Фахівець навів дані дослідження, яке провели німецькі вчені, стосовно врожайності сортів озимої пшениці, виведених за останнє сторіччя. З’ясувалося, що за відсутності удобрення врожайність пшениці озимої сортів новітньої селекції склала 0,8 – 1,3 т/га., тоді як врожайність сортів виведених понад років 100 тому склала 1,8 – 2 т/га.

«За несприятливих погодних умов, які зараз трапляються дуже часто, негативна реакція більш високопродуктивних нових сортів може значно переважати над традиційними сортами.

Як цьому протидіяти? Потрібно знати детально характеристику сортів, як і всіх агрохімікатів та пестицидів, які заходять до України», – зауважив Микола Мірошниченко.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!