Класичне рейдерство в Україні практично щезло
Міністр юстиції Денис Малюська стверджує, що в Україні класичне рейдерство практично щезло, проте люди з поганими намірами нікуди не ділися. Про це він заявив на своїй сторінці у Facebook, підбиваючи підсумки роботи Міністерства юстиції у 2020 році.
За словами міністра, Офіс протидії рейдерству «успішно виконує свою функцію з недопущення протиправного захоплення об’єктів нерухомості та корпоративних прав».
«Класичне рейдерство практично щезло, проте люди з поганими намірами нікуди не ділися. А тому захоплення активів усе ще трапляється, проте в основному так, щоб не потрапити на радари Мін’юсту», – вважає Малюська.
За його словами, рейдери все частіше почали використовувати підробку документів, яку реєстратори не можуть ідентифікувати, а Мін’юст – довести, залишаючи проблему на вирішення судам і правоохоронним органам, та вчинення реєстраційних дій реєстраторами, які перебувають під захистом «забезпечувальних» ухвал судів.
«Певний час популярним був злам реєстрів хакерами, однак із запровадженням подвійної ідентифікації злами перестали бути привабливими для рейдерів», – зауважив Малюська.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
Рейдерство нікуди не поділось, так само, як і корупція. Воно лише гарно замаскувалось за вітринами красивих гасел і реформ влади. Не дивлячись на те, хто є презиентом і чия більшість чи меншість очолює керівництво держави. Все залежить від того, в чиїх руках силовий блок на даний момент: армія (приватна), міліція, прокуратура, суди та інші структури з даної області. Бо лише, за прямим посередництвом цих структур, відбувається, як вони кажуть “отжатие” певного приватного майна. Фактичного того, що забажає клієнт, або ж вони самі. А потім стають неймовірно багатими і клієнти і виконаці або ж члени їх родин.