Звичайна гірчиця може стати неймовірно корисним сидератом в органічному землеробстві

0 1 157

Підготовка грунту до зими в органічному землеробстві вимагає певних правил, комбінацій та комплексу заходів. Чи не найважливішу роль у цьому процесі відіграють правильно підібрані сидерати, пише SEEDS.

Про це розповів Микола Биков, консультант з агрономії та органічного виробництва Асоціації «Дунайська соя» під час вебінару «Захист рослин в органічному землеробстві», організованого проектом: «Cowboyky: Український дикий захід».

«Підготовка грунту до зими. Як правильно робити? Зрозуміло, що це потрібно починати десь з вересня. Або й раніше. Головне – за місяць до низьких температур (це нижче +5 градусів)потрібно внести компост, попіл, сірку і висіяти сидерати. Це є оптимальні умови. Не завжди це вдається.

Чому саме така комбінація? Якщо ви внесете, скажімо, компост зараз, з попелом і сіркою, а у вас підуть дощі – компост почне вимиватися у нижні горизонти. А це економічно не ефективно. Вам потрібно накопичити його у верхньому горизонті, щоб він вам дав максимальний ефект.

Якщо ми висіваєм по ньому сидерати, а сидерати – вони доферментовують компост і переводять доступні елементи в найбільш легку форму за допомогою зеленої маси. Зелена маса – вона швидше розкладається і запускає процес солярізації», – розповів Микола Биков.



Тільки після внесення цих трьох компонентів, за словами фахівця, потрібно висівати різні сидерати.

«Я б запропонував гірчицю, гречку чи озимий сидерат. Гірчиця, вона має цікавий ефект – в її складі велика кількість сірки. В процесі розкладання вона дуже добре впливає на хрущів, дротяників…. Гірчиця ще й дуже добрий протигрибковий сидерат.

Чим  цікаві озимі сидерати? По-перше, вони зберігають вологу. По-друге, вони інтенсивно формують зелену масу, яку можна заробити ранньою весною. Це приводить до того, що ми запустимо процес розкладання зеленої маси дуже швидко, вона розкладеться за 3-4 тижні. В цей період є велика кількість бактерій – їх можна повністю прибрати і зменшити грибкові хвороби.

Це буде в верхньому горизонті, тому що ми знову перекопуємо (землю – ред.) на 15 сантиметрів – гриби повинні існувати нижче 15 сантиметрів. Це дозволить нам прибрати всі хвороби, які до першої половини літа нас не будуть хвилювати. Озимі сидерати – дуже хороша практика», – вважає Микола Биков.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!