Українці активно опановують новий інструмент регенеративного землеробства – біочар   

0 826

Біочар – доволі перспективний новий інструмент для регенеративного землеробства в Україні. Однак в нашій країні його немає навіть в реєстрі препаратів, які вносяться до грунту, хоча за кордоном використання біочару – новий тренд, пише SEEDS.

Про це розповів голова пелетної асоціації України, керівник ТОВ “БМ-Інжиніринг” Володимир Бунецький, під час вебінару, організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

За словами експерта, виготовляють біочар на основі рослинної сировини – це поновлюване джерело енергії. Якщо говорити про його ефективність, Володимир Бунецький каже так: «Якщо засипати пісок і каміння біочаром, протягом 2-3 років це місце можна перетворити на родючий грунт».



Біочар в Україні застосовують не так давно, зокрема на дослідних полях Миколаївської агроакадемії, зазначив Володимир Бунецький. «Крім того біочар брали фермери – він показав дуже гарні результати на полуниці. Приблизно на 40% піднялися врожайність і якість.

Дія біочару, вона багатокомпонентна. Урожайність ви піднімете на 17-18%, але крім цього ви різко зміните якість свого грунту. Зазвичай біочар ефективно працює від 3-х до 5-и років. Все залежить від стану і якості вашого грунту», – зазначив експерт.

«Біочар необхідно вносити в грунт, а не на грунт. Оптимальне рішення – внесення з будь-яким добривом або гноєм. Вносячи добрива до грунту, рослина отримує лише від 10 до 30% цих добрив. Все інше «провалюється» – йде нижче кореневої системи. Біочар дозволить знизити витрату добрив на 30-40%.

Коли ви добриво розкидали, його необхідно замульчувати, тобто внести в грунт, на глибину хоча б 1-5 сантиметрів, що б воно не лежало на поверхні, тому, що вітер буде фактично цей пил зносити», – застерігає Володимир Бунецький.

Поки в Україні про біочар тільки починають дізнаватися, у всьому світі він став справжнім агротрендом.

«У 2020 році в Європі прийняли стандарти на біочар і вони будуть змінюватися, доповнюватися – від цього залежить якість продукту. Однак в Україні біочар навіть не внесено до реєстру препаратів, які вносяться до грунту – настільки ми відстаємо. У світі це сьогодні дуже великий тренд», – підкреслив Володимир Бунецький.

Ось тільки зростаюча популярність несе і зростаючі проблеми, найголовніша – підробки, каже фахівець. «Багато людей купують підробки. Але ж чорний порошок буває різний. Це як бензин, як паливо», – застерігає Володимир Бунецький.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!