Чи зможе Україна обійтися цьогоріч без імпортного меду

1 2 828

Нинішній рік став найбільш несподіваним і непередбачуваним для бджолярів України. Через травневі дощі не вдалося отримати достатньої кількості ранніх медів, зараз ситуація повторюється, але вже через спеку.

Своїми прогнозами і спостереженнями з журналістами SEEDS поділився Володимир Аугуль, досвідчений бджоляр з Донецької області. Він займається розведенням бджіл вже 7 років.


– Кажуть, у цьому році ні акація, ні липа не дали меду, і так в багатьох регіонах України. Як у вашому регіоні справи?

– Акації і липи в нашому регіоні не було, хоча пилок з липи бджоли зібрали. Подивимося, що покаже соняшник, або що новенького приготували аграрії.

– Чи не було у цьому році мору бджіл або інших аномалій?

– Так як не було ріпаку, бджіл не потруїли. А ось аномалій поки немає, якщо не брати до уваги спеку до 40.



– До речі, про спеку: як вплинула вона на збір меду?

– Так навіть бур’ян не виділяє нектар за такої спеки. Тільки вранці синяк і буркун виділяють нектар, але після 10-ї навіть на них бджіл не видно. Довелося навіть підгодувати бджіл.

Рослини не набрали потрібної сили.

– Рік непростий видався, може і мед недешевим буде? Які прогнози щодо цін на мед сезону 2020?

– Якщо і з соняшником будуть проблеми, то однозначно ціни поповзуть вгору, якщо не завезуть китайську мед і остаточно не доб’ють місцевого виробника меду.


Раніше ми писали про те, що найпопулярнішим видом меду серед споживачів є липовий. Про це свідчать дані опитування проведеного ТМ “Знатний Мед”, розповів співвласник ТМ, бджоляр Валерій Курейко.

Згідно даних, більшість опитаних назвали найпопулярнішим мед з липи (41%). В цілому, різнотрав’я (різні види, в тому числі лісовий, луговий і т.д.) вважають за краще  купувати 38% опитаних, мед з соняшнику — 23%, гречки — 15%, білої акації — 12%, і ще 9% опитаних назвали інші, більш рідкісні, види меду (наприклад, бортьовий, ріпаковий, фацелієвий і т.д.)

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Роман пише

    Пане журналіст! Увімкніть мізки! Україна є нетто-експортером меду! А імпортний китайський мед в Україні перетворюється на зфальсифікований “український” мед для Європи.
    Питання взагалі не стоїть про необхідність імпорту. Цей імпорт потім вбиває нашу репутацію.
    Тому, чим менше Україна імпортує меду, тим більше Україна заробить експортом власного меду!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!