Україна посіла 2 місце за обсягами імпортованої органічної продукції до ЄС  

1 796

За підсумками 2019 року Україна посіла 2 місце зі 123 країн за обсягами імпортованої органічної продукції до ЄС. Порівняно з попереднім роком наша держава піднялась одразу на дві сходинки.

Про це йдеться в щойно оприлюдненому щорічному звіті Європейської Комісії “Імпорт органічних агропродовольчих товарів в ЄС: ключові зміни в 2019 році”.

Протягом 2019 року до ЄС ввезено 3,24 млн. тонн органічної агропродовольчої продукції, більше 10% якої припадає на Україну. Український імпорт до ЄС збільшився на 27% – з 265 817 тонн в 2018 році до 337 856 тонн в 2019-у.

В основному, до ЄС з України експортуються зернові (окрім рису та пшениці, 76,9% зернових українського походження), пшениця (31,8% з України), олійні культури (крім сої, 18,2% та друге місце після Туреччини), соя (4 місце та 13% імпорту сої з України), фрукти (11% та 3 місце).

Також Україна входить до групи найбільших експортерів макухи, фруктових соків та овочів, що є ключовими експортними продуктами.

У 2018 році Україна займала 4 місце за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС, поступаючись Китаю, Еквадору та Домініканській Республіці.

Однак Домініканська Республіка та Еквадор постачають в ЄС майже виключно тропічну продукцію: 90% імпорту складають тропічні фрукти, свіжі або сушені, горіхи та спеції. Особливою “повагою” користуються в ЄС домініканські какао-боби та банани з Еквадору.

Загалом імпортована органічна продукція складає близько 2% загального імпорту агропродовольчих товарів до ЄС.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією OrganicInfo.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. FederalUA пише

    Я, конечно, понимаю, что это здорово, когда в том состоянии, в котором Украина находится сейчас, ей всё равно есть чем прихвастнуть. Но всё-таки зачем, когда полноценная (в достаточном количестве) еда и запасы чистой пресной воды являются драгоценнейшим государственным ресурсом, отдавать все эти реальные блага мира сегодняшнего дня по большому счёту за бесценок?
    Вы посмотрите в ряду каких “рекордсменов” Украина “поднялась”? – Одни сплошь недоразвитые банановые республики из краёв должников и дефолтников МВФ, ну и Турция – не инвалид, конечно, но в европе обслуживает строительство, а украинцы собирают клубнику)
    Важно понять, на то, что они могут у себя вырастить – молочное животноводство и др. они никогда Украине квоту не откроют, под предлогами каких угодно стандартов, так зачем же сдавать ограниченные плоды пусть и немногих, но естественных монополий? Украинские зерновые и бобовые – это не индо-китайский выращенный любой ценой рис – это полноценнейший урожай, так зачем позволять его жрать каким-то полоумным еврогомосекам – пусть жрут свои деревянные яблоки, бесвкусный сыр и булки из ГМО муки – то, на что у них ума хватило, да и живут поменьше – 500 лямов на болоте уже!
    Тем более, что мы своими руками не щадим свой чернозём ради подсолнечника.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!