Олексій Луговий: Умовно, якщо ми сьогодні почнемо впровадження технології No- Till в Україні, то вже завтра отримаємо результат
Аграрії України не до кінця розуміють принципи використання технології нульового обробітку грунту No-Till, яка широко використовується у всьому світі і дозволяє запобігти водної і вітрової ерозії і підвищити вміст гумусу в грунті. Про це заявив директор компанії «Украгроцентр» Олексій Луговий сьогодні в ході «круглого» столу, присвяченого проблемі використання грунтів сільгоспвиробниками, організованого компанією Agrogeneration в Києві.
Як зазначив у своєму виступі Олексій Луговий, на проблему ерозії і деградації грунтів в Аргентині вперше звернули увагу ще 40 років тому. Причому зроблено це було як на рівні уряду країни, так і з боку наукових кіл.
«Після того, як з нормального рівня гумусу в грунті – 7,5% – залишилося всього 2,5%, фахівці почали активно працювати в даному напрямку, намагаючись знайти шляхи виходу з ситуації, що склалася.
На законодавчому рівні уряд в той час прирівняв вироблення корисних елементів з грунту і подальший експорт агропродукції за кордон до видобутку корисних копалин», – сказав директор« «Украгроцентру».
У свою чергу, за словами Олексія Лугового, наукові співробітники запропонували використовувати свої технології. В першу чергу, це технології землеробства без всякого хімічного втручання.
«На даний момент 95% всіх оброблюваних грунтів в Аргентині обробляються саме за технологією науки.
Що вдалося досягти за цей період? За 40 років не тільки зупинилася деградація ґрунтів і не тільки, завдяки цьому, збільшилася рентабельність сільгосппродукції. Найголовніше, що за цей період рівень гумусу зріс на 0,5%. Таким чином ми констатуємо позитивну динаміку», – зазначив фахівець.
Він також зазначив, що поступово хотілося б впроваджувати технологію no-till і в Україні. «Чому ця технологія у нас не йде? Справа в тому, що ключовим словом в технології no-till є саме «технологія». На мою думку, у нас не до кінця розуміють як її використовувати
Наприклад, в Аргентині навіть в аграрних університетах технологія no-till розглядається як традиційна з обробки грунту», – пояснив Олексій Луговий.
Він також повідомив, що компанія «Украгроцентр» в грудні поточного року планує організувати «круглий стіл» і запросити на нього своїх аргентинських колег – провідних фахівців з наукових аграрних інститутів. Крім того, участь у заході, за словами Олексія Лугового, візьмуть практикуючі агрономи, сільгоспвиробники.
«Ми хочемо, щоб аргентинські фахівці поділилися своїм досвідом по впровадженню технології no-till. Ми зацікавлені, щоб наші сільгоспвиробники впроваджували цю технологію. Це довгостроковий проект, але якщо ми, умовно кажучи, сьогодні почнемо щось робити, то вже завтра отримаємо результат», – – сказав директор« Украгроцентру».
Відзначимо, що система нульового обробітку грунту, також відома як No-Till, – сучасна система землеробства, при якій грунт не обробляється, а його поверхня вкривається спеціально подрібненими залишками рослин – мульчею. Оскільки верхній шар ґрунту не рихлий, така система землеробства запобігає водній та вітровій ерозії ґрунту, а також значно краще зберігає воду.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!