Амарант рятуватиме поля українських аграріїв від шкоди, яку завдають весняні приморозки та посуха

0 2 844

Весняні приморозки а потім аномальна посуха надзвичайно негативно вплинули на посіви ріпка, особливо на півдні Україні. Деякі поля аграрії навіть вирішили переорати, натоміть засадять їх амарантом, розвиток якого в Україні набирає шаленого темпу.

Амарант – надзвичайно посухостійка рослина і для південних регіонів країни, особливо зараз, підходить ідеально, розповів у невеликому інтерв’ю для SEEDS директор Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції Олександр Дуда.


– Чи все так погано з полями ріпаку на півдні України?

– Озимі культури ріпак та пшениця цьогоріч потерпають від одразу кількох негативних факторів: приморозків та посухи, через це частину посівних площ переважно в південних регіонах України фермери мають пересівати.

Особливо постраждав ріпак – це культура переважно південного регіону. Цьогоріч від весняних приморозків більше постраждав саме південь. Тут ріпак почав раніше вегетувати, а морозостійкість вегетативної маси помітно знижується, відтак приморозки наробили більшої шкоди саме в цьому регіоні.


Директор Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції Олександр Дуда

Набір культур якими займаються аграрії півдня досить обмежений. Там не сіють на богарі ані кукурудзу, ані сою. Саме тому вони звернули увагу на амарант з його посухостійскою.

Це така собі “проба пера” в більшості випадків. Ті господарства, з якими ми співпрацювали минулого року – це переважно центральна полоса України. А от Південь… Начебто амарант їм дуже підходить, але  вони не поспішали. Цьогоріч склалися такі обставини, що вже й південь почав підтягуватись.

– Не важко буде амаранту не тільки прорости, а й дозріти вчасно?

– Амаранту потрібен бодай один дощик протягом 1,5 місяця. Тоді амарант сіється без втрати врожайності і виростає повноцінний врожай амаранту.

– Чи можуть отримати такі фермери гарантії, що ви візьмете вирощений амарант на переробку?

– Кожному господарству, якому ми продаємо посівний матеріал, пропонується договір на викуп врожаю. Цьогоріч для того, щоб бути адекватними і фінансово спроможними, середні площі під амарантом закладаються десь 10 гектарів, або навіть менше.

Це потрібно для того, щоб фермери мали змогу відпрацювати технологію, а ми мали змогу викупити вирощений врожай.



– Як багато таких господарств?

– Загалом, близько 4-х десятків. Що ж стосується Півдня України, де поля пересіватимуться повністю, таких господарств тільки 5.

– Скільки вже посіяли амаранту?

– Ще ніхто не сіяв. Принаймні тим господарствам, які ми консультуємо, і які вже підписали з нами договори, ми порадили набратися терпіння. Після рясних травневих дощів і після того, як пройде перша хвиля конкуруючих бур’янів – це щириця, лобода, мишій, тоді можете без остраху сіяти амарант. Поле буде значно чистішим, бо гербіциди ми забороняємо використовувати. Покладаємось саме на механічну обробку.

А вже потім висіватиметься амарант. Висіватиметься хвилями – з півдня на північ.

– Коли не буде пізно сіяти амарант?

– Амарант можна висівати аж до 15 липня.

 

Людмила КАЛИТА, SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!