Карантин вчить українських фермерів та аграріїв адаптуватися до нових реалій
Карантин, від якого потерпають чимало українських підприємців та фермерів, продовжили до 24 квітня. Водночас Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України.
Хоч Кабмін зняв обмеження з торгівлі ветпрепаратами, кормами, агрохімікатами, насінням, посадковим матеріалом, певні труднощі перед підприємцями країни вже виникли. Як з ними боротися, в інтерв’ю SEEDS розповів автор багатьох сортів солодкої кукурудзи, засновник компанії “Мнагор” Михайло Нагорняк.
– Важко працювати підприємству, яке продає насіння в умовах карантину?
– Дійсно, для економіки в цілому зараз не найкращі часи. Коронавірус та пов’язані з ним карантинні заходи спричинили колапс світової економіки. Що можемо робити реально? Плануємо на сьогодні, максимум – завтра, далі поки ніхто не планує.
Сидіти склавши руки – ще те випробування. Треба вчитися адаптуватися під нові реалії.
Більшість думає: аграрії виробляють продукти харчування, а на це завжди буде попит. Але в кожного свої особливості. Ми, наприклад більшість своєї продукції продаємо через насіннєві магазини, які поки закриті.
– Що порадите українським підприємцям, зважаючи на власний “карантинний” досвід?
– Подбайте про продукт під час доставки, та подальшого використання, приділіть увагу зовнішньому вигляду та додатковій упаковці. Має значення все, на що попадає око чи дотик покупця. Також тут варто подбати про максимальний захист від вірусів.
Впроваджуйте нові системи менеджменту. Запропонуйте вашим клієнтам нові необхідні послуги: доставка товару від дверей до дверей. Організуйте можливість для робітників працювати віддалено та цілодобовий технологічний супровід клієнтів.
Відкрийте власні роздрібні канали збуту, якщо давно мріяли про інтернет-магазин, чи спеціальний сайт із запитом.
Всі проблеми рано чи пізно закінчаться, і на нашу вулицю прийде свято. Завжди тримайте перед собою мрію та кінцеву мету, адже проблеми тимчасові – на нас чекають нові перемоги.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!