Аграрії України самі сприяють поширенню небезпечного соняшникового вовчку

0 302

Ураження товарних посівів соняшнику відомим паразитом соняшниковим вовчком боляче б’є по гаманцях аграріїв не тільки в Україні. Однак чи не найголовнішою причино поширення вовчку соняшникового є сама людина.

Про це розповів директор компанії “Євросем” Дмитро Шацман під час Міжнародної конференції аграрного бізнесу “Збільшення прибутків у міжнародній торгівлі”, що пройшла у середу, 19 лютого, у столичному Міжнародному виставковому центрі, повідомляє SEEDS.

Захід провели агромедіа-агенція Sapienza Катерини Звєрєвої спільно з Ольгою Трофімцевою, експертом з зовнішніх ринків, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України (2019).

Говорячи про шляхи поширення вовчку Дмитро Шацман зазначив, що сьогодні головним “богом”, який сприяє поширенню вовчку соняшникового є сама людина.

“Насіння вовчку – воно дуже легке. Воно прилипає до техніки, до коліс. Сьогодні багато господарств в Україні не мають своєї техніки – використовують найману техніку. Оскільки насіння вовчку дозріває восени, на колесах найманої техніки ми перевозимо його з тих регіонів де він є, в ті регіони, де його не було.

Друга проблема. Під час перевозки насіння багато його випадає на узбіччя доріг. Соняшник роками росте падалицею на узбіччях і там розвивається вовчок. А йому перейти від узбіччя на поле дуже легко”, – стверджує експерт.

“Сьогодні встановлено, що в Україні є 7-8 автентичних рас вовчку. Насіневим компаніям для того, щоб бути успішним, і мати стійкий гібрид до українських рас вовчку, сьогодні потрібно вести селекцію саме в Україні.

Чому так важко селекціонерам вивести гібрид соняшнику, які є стійкими до нових рас вовчку? Є дикі багаторічні форми соняшнику, наприклад топінамбур. Сьогодні він дає стійкість соняшнику до 6 і деяких підвидів 7-ї раси”, – каже Дмитро Шацман.

Як зазначає Дмитро Шацман, під час Четвертого Міжнародного симпозіуму, присвяченого вовчку соняшниковому, що відбувся в Бухаресті у липні 2018  року, вовчок було названо загрозою №1 у світі для розвитку товарного вирощування “квітки сонця”.

Між тим насіння соняшнику залишається однією з основних експортних культур України, за обсягами зовнішньої торгівлі якою наша країна посідає провідне місце у світі.


Інформаційними партнерами заходу виступили:

EastFruitUkraineFood.orgAgri-GatorАгроіндустріяУННАгроперспективаMedushaСироман/Craft CheeseDrone.UA

Під час конференції, зокрема, виступили експерт з зовнішніх ринків, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України (2019) Ольга Трофімцева, аналітик аграрних ринків Андрій Панкратов, директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва, експерт ягідного ринку, власник S.B.Frozen Foods Андрій Жуков, директор компанії Євросем Дмитро Шацман, радник з питань сільського господарства посольства Королівства Нідерландів в Україні Рейнауд Наутен, радники з питань розвитку бізнесу комерційного відділу Посольства Канади в Україні Ліліана Жиліна та Єлізавета Журавськадиректор компанії ARTIS.com Василь Гальчевський, засновниця платформи HelpSMI Анастасія Ширіна та інші фахівці з виходу на міжнародні ринки, а генеральний директор групи компаній BioNorma Ярослав Чабанюк виступив модератором заходу.

 

Інформаційні партнери заходу: EastFruitUkraineFood.orgSEEDS.org.uaAgri-GatorАгроіндустріяУННАгроперспективаDrone.UA

«Солодкий» спонсор конференції – компанія «Житомирські ласощі».

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!