Наразі Україна входить до десятки країн із найбільшим обсягом сміття на одного жителя країни. Щороку в Україні продукується 3,474 млрд тонн сміття, з яких переробляється лише приблизно 4%.
Щороку обсяги сміття зростають, а в Україні наростає справжня сміттєва криза. Про це йшлося під час круглого столу “Сталий розвиток компаній. Шляхи розв’язання проблем зі сміттям – перший крок до циркулярної економіки”, організованого комунікаційним агентством Adsapience та освітнім проєктом Sustainability Room, пише SEEDS.
Наразі в Україні спалюється 3% усіх відходів, переробляється також 3%, розповіла співзасновниця освітньої платформи Sustainability Room Наталія Гордійчук. Водночас, за її словами, в Національній стратегії управління твердими побутовими відходами передбачено, що до 2023 року переробка зросте до 15%, а до 2030 року – до 30%.
“У Національній стратегії управління твердими побутовими відходами були прописані такі ключові показники ефективності на 2020, 2023 та 2030-ті роки. Починаючи з 2023 року 23% населення почне сортувати сміття, а до 2030 року цей показник має становити 48%. Це показники, до яких стратегія прагне”, – додала Наталія Гордійчук.
Експерт зазначила, що 94% сміття вивозиться комунальними підприємствами на сміттєві полігони. “Щороку виникає понад 27 тис. стихійних звалищ. І в Національній стратегії (управління відходами – ред.) прописано, що до 2030 року з 27 тис. вони мають зникнути до нуля”, – наголосила експерт.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!