Фермери Херсонщини вирощують рідкісну китайську біоту
Біота східна — хвойна рослина родом з Китаю. Зовні вона схожа на тую, але має золотавий окрас. У Криму декоративний чагарник вирощують здавна, а от на материковій Україні за біоту взялись лише останнім часом.
Зокрема китайську біоту вирощують у селищі Партизани, що на Херсонщині, котре нещодавно перейменували у Рикове. За ініціативою селищного голови Олександра Галицького у селищі створили розплідник декоративних рослин.
Посадковий матеріал місцеві беруть у сусідньому з Генічеським районом Мелітополі, або ж самі вирощують з насіння.
“Біоту ми дорощуємо, — розповідає Олександр Галицький. — Якщо висадити її посеред селища маленькою, вандали спокійно не пройдуть”.
Голова зізнається, що хоче, аби рідне Рикове було не просто зеленим, а вічнозеленим. Для цього у селищі і висаджують хвойні рослини. Нещодавно на двох вулицях з’явились 50 кущів ялівцю, ще 100 кущиків знаходяться на дорощуванні у розпліднику. Там же вирощують і ялинки різних видів.
Біота має фітонцидні властивості, тобто виділяє леткі ефірні олії з духм’яним хвойним ароматом, які вбивають мікроби і знезаражують повітря. Біота східна відноситься до неофіційних лікарських рослин. Для лікування захворювань застосовують листя і ядро насіння.
Листя біоти містить близько 0,12 % ефірної олії, дубильні речовини, смолу, а також деякі інші складники. Препарати з листя цієї рослини мають кровоспинні і в’яжучі властивості. Ядро насіння має у своєму складі жирну олію. Ефірна олія цієї рослини (а саме її складова хінокітіол) характеризується антифунгальними властивостями.
SEEDS.org.ua за інформацією Newday.kherson.ua
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!