Українські фермери навчилися заробляти навіть на черв’яках

0 1 560

Черв’яки – істоти, на яких ми не звертаємо особливої уваги. А вони не просто роблять ґрунт більш родючим, але й лікують його.

Про цілющі властивості хробаків не з чуток знає український технолог Михайло Бондаренко. Понад 13 років він досліджує життя черв’яків і вплив на землю біогумусу, який вони виробляють.

Біогумус – це органічне добриво, вироблене хробаком. Воно містить біоту, яка позитивно впливає на всі види рослин, кореневу систему, дає хороший імунний старт для рослин.

Михайло Бондаренко заснував верміферму, яка сьогодні є найбільшою в Україні. Це виробництво та вирощування маси біочер’вяка для створення біогумусу, вермікомпосту.

“Ми використовуємо коров’ячий і кінський гній у співвідношенні 50% на 50%. За допомогою спеціального обладнання перемішуємо його в однорідну масу, стабілізуємо показники Ph і запускаємо червоного каліфорнійського хробака, який все переїдає”, – розповів фермер.

Фахівці відзначають, що ґрунт, подібно до губки, містить поживні речовини, мікро та макроелементи. Коли фермери використовують, наприклад, селітру, ця “губка” руйнується: всі поживні речовини зникають.

Хист до подібного роду досліджень Михайлу Бондаренку прищепив його дід, один з перших місцевих розробників технологій із виробництва біомаси хробака і рідких гумінових добрив.

У 2013 році, коли заробив перші гроші, технолог зрозумів, що це дуже вигідно. Відтоді його виробництво тільки розширюється.

Першу верміферму в 2014-му році Бондаренко запустив у Хмельницькому. Потім аналогічні з’явилися в Полтаві, Сумах, Запоріжжі, Миколаєві, Одесі. У майбутньому технолог планує розширити ринок на країни Євросоюзу, а також Азії. Крім експорту продукції, виготовленої на фермі, Михайло Бондаренко успішно втілює свою технологію по всьому світу.

“2018 року ми запустили першу верміферму за кордоном, в Узбекистані. Один з моїх роликів побачив на YouTube фермер Тахер Аке. Він зв’язався зі мною, приїхав і придбав нашу продукцію: біогумус в сухому вигляді і рідкий гумат з біогумусу, – розповів технолог. – Через два місяці надійшла пропозиція під ключ запустити завод із виробництва рідких гумінових добрив і, відповідно, верміферму.

Завод ми запустили разом із верміфермою за 9 днів. Крім Узбекистану, також відкрили верміферму в Португалії та Італії. Зараз розробляємо дуже потужний проєкт з виробництва сухих і рідких добрив, гранульованих, різних сумішей і видів гуматів для ґрунту. Це чисто органічний, екологічний проєкт, який, сподіваємося, також приверне увагу інвесторів”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Uatv

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!