На Закарпатті за допомогою термотерапії оздоровлюють сорти часнику

0 585

Працівники ТОВ “Колосія” із Закарпатської області оздоровлюють сорти часнику за допомогою термотерапії та культури меристем. З безвірусних вихідних рослин отримують касетну розсаду або мікроцибулини, які більш прийнятні для виробництва, пише журнал “Плантатор”.

Спочатку проводять добір та випробування клонів. Відібраний матеріал закладають у термостат для термотерапії. Це дозволяє зменшити активність вірусів і теоретично збільшити безвірусну зону.

Триває цей процес 4–6 тижнів. Температура в перший тиждень поступово зростає від 30 до 38 ºС. Після термотерапії зубки обробляють антисептиком (наприклад Бланідас 300). Виокремлюють бруньку, переносять її на предметний столик мікроскопа та ізолюють меристему.

Ізольовані меристеми висаджують на штучні живильні середовища з мінеральними та біологічно  активними речовинами. Протягом 1–2 місяців із них регенеруються мікророслини. Їх розмножують та тестують на наявність вірусних часток.

За результатами тестування залишають клони, що не мають вірусів. Пізніше тестування знову повторюють, коли вирощують рослини в ґрунті.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!