Чому українські ресторани не поспішають заносити до винних карт вітчизняну продукцію
Історія виноробна твориться у нас на очах – вина стають все більш цікавими, стабільними і різноманітними, а українські винороби намагаються проявити себе за межами України. Так вважає сомельє, співзасновниця Like a locals wine bar Євгенія Ніколайчук.
Однак при активному розвитку ресторанів із сучасною українською кухнею, далеко не всі з них у своїх винних картах мають українські вина, додає сомельє.
“Українські вина стають все більш цікавими, стабільними і різноманітними. Я не втомлюся повторювати, що ми живемо в шикарний час, коли історія (в даному випадку виноробна) твориться у нас на очах. І у всіх нас є можливість стати її активними учасниками.
П’ять років тому ми багато говорили про необхідність створення захищених українських найменувань. Сьогодні в нашій країні запущений цей процес за підтримки Європейського Союзу. Я прогнозувала, що виноробство стане для багатьох невеликим домашнім хобі, яке потихеньку почне переростати в бізнес. Так і відбувається”, – розповіла Євгенія Ніколайчук.
“Дуже порадувало, що був прийнятий ряд законодавчих змін: від скасування гуртової ліцензії на продаж до зміни правил отримання ліцензії на виробництво для малих підприємств. Та й в принципі в українському законодавстві з’явився термін “мале виноробство”, – додала український сомельє.
“Деякі українські виноробні намагаються якось проявити себе за межами України. Дивує, що при активному розвитку ресторанів із сучасною українською кухнею, далеко не всі з них у своїх винних картах мають українські вина”, – вважає Євгенія Ніколайчук.
Дізнавайтеся більше про новітні ідеї, тренди та технології агробізнесу на конференції від агромедіа-агентства Sapienza “Збільшення прибутків в агробізнесі“, яка відбудеться 29 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі.
SEEDS.org.ua за інформацією Журнал великого міста
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!