Ціни на картоплю зросли через ажіотаж на ринку

1 1 107

Якби не ажіотаж на ринку, ціни на картоплю зараз би активно знижувалися, і були б нижчими за торішні. У цьому переконаний економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

“Після аналізу інформації про обсяги виробництва картоплі, яка надходить з регіонів, ми можемо зробити висновок, що фундаментальних факторів для зростання цін на ринку картоплі немає. Навіть навпаки, якби не ажіотаж на ринку, ціни на картоплю зараз би активно знижувалися, і були б нижче торішніх”, – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

“Люди в містах масово закуповують картоплю про запас, чого раніше більшість з них не робило. Це призводить до того, що ціни активно ростуть, а фермери, котрі бачать зростання цін, також не поспішають продавати продукцію, розуміючи, що завтра, можна буде заробити ще більше.

У країні з’явилося багато перекупників, які скуповують картоплю сьогодні і закладають її на зберігання, чим ще більше розгойдують попит на продукцію.

Таким чином включається ланцюгова реакція, яка призводить до зростання імпорту картоплі на тлі величезних його запасів в країні, який триває наразі – деякі посередники навіть закладають на зберігання імпортну картоплю, сподіваючись навесні отримати більше”, – відзначає експерт.

На даний момент середня оптова ціна на картоплю в Україні вже перевищила 10 грн/кг, хоча роком раніше вона становила близько 3,5 грн/кг. З огляду на зростання курсу української валюти, різниця в доларовому еквіваленті ще вище – 42 цента США за кг зараз, проти 15 центів США за кг роком раніше в цю ж дату.

“Більшість споживачів, які закупили картоплю восени, не мають умов для її зберігання. Тому в цьому сезоні втрати картоплі у самих споживачів будуть рекордними.Однак головне питання полягає в тому, чи зможуть споживачі згноїти досить продукції, щоб підтримати високий рівень цін на картоплю, сталу зараз, адже продукції насправді більше”, – відзначає Ярмак.

“Ми сподіваємося, що висока прибутковість вирощування картоплі в цьому році дозволить українським картоплярства інвестувати кошти в розвиток технологій доробки, зберігання та маркетингу продукції, щоб закласти основи для експорту.

Адже без розвитку системного експорту майбутнє у цій галузі не дуже райдужне, оскільки вона буде схильною до регулярних цінових шоків, а сезони високих цін будуть неминуче чергуватися з сезонами катастрофічно низьких цін і відсутності попиту на внутрішньому ринку”, – вважає Катерина Звєрєва, директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Юрій пише

    Це не ажіотаж, немає картоплі! А по 15центів я її вирощувати незбираюсь! і що зробили багато фермерів))))

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!