Big Data, Аграрна ГІС, хмарні технології: з чого необхідно починати аграрію?

0 252

Аграрна ГІС, хмарні технології, формування багатошарового картографічного представлення, Big data…Компанії хочуть бути максимально ефективними, тому  впроваджують планування виробництва з точки зору IT-технологій.

“Максимальний економічний зиск і конкурентні переваги отримує здебільшого той аграрій, який застосуватиме для потреб управління новітні технології геоаналізу і структурування Big data з метою своєчасного отримання достовірної і релевантної інформації про власні виробничі витрати та виробничі процеси”, – зазначив Віталій Бєлєнков, технічний директор компанії Global Gis під час Аграрної IT-конференції, яку проводить компанія ProAgro у Києві  в IHUB сьогодні.

Створення корпоративного геоінформаційного середовища – вже реальність для українських агрокомпаній.

Як зазначив Віталій Бєлєнков, для отримання необхідного результату недостатньо просто зібрати великий масив інформації, його ще треба правильно проаналізувати, інтерпретувати, структурувати у зручній для подальшого використання формі.

“Є золоте правило інформація має оброблятися там, де вона народжується. Земля – це основний актив в агровиробництві, тому система управління земельними активами має бути фундаментом в архітектурі загальної системи управління аграрними підприємствами”, – підкреслив Віталій Бєлєнков.

Аграрна ГІС дозволяє ефективно обробляти та систематизувати великі масиви даних.

Аграрна ГІС включає зовнішні web-сервіси (такі як публічна кадастрова карта, Google, OSM та ін.), АРМфахівців (настільні додатки), файлове сховище (ортофотоплан, матриця висот, карти обмірів полів, растрові мапи розпаювання, агрохіманалізів, фотозвіти огляду посівів та ін.), ГІС сервер, Геопортал, Формування єдиного багатошарового картографічного представлення, двосторонній обмін з іншими ГІС та ІС (1 С, CRM, GPS-мониторинг),  web-сервіси OGC, СКБД OGC, кадастрові карти, карти посівів, дорожня мережа (логістика) та ін.

Часто аграрії не знають, як вони можуть використовувати отримані дані. Існує проблема інтеграції отриманих даних в інформаційну систему агрокомпанії, інтерпретації даних та особливо практичного їх використання. Проблемою є відсутність на місцях кваліфікованих кадрів для обслуговування IT-систем. Часто замовник не може сформулювати свої потреби в IT, а постачальник технологій не може самостійно їх виявити в силу незнання специфіки виробництва. Тому навіть в роботі з невеликими господарствами завдання розробника – йти назустріч замовнику, а не просто пропонувати готові рішення.

20 лютого 2018 року в IHUB у Києві проходить  Аграрна IT-конференція, організована інформаційною компанією “ПроАгро Груп”. Організатори не ставлять за мету познайомити гостей конференції з усіма новинками та представленими на ринку аграрними IT-рішеннями. Технологій дуже багато, і про всі не розкажеш. На конференції підіймають практичні питання вибору рішення, оцінки доцільності та економічного ефекту від впровадження, планування та організації робіт по діджіталізаціі агрокомпанії.

Як зазначив під час конференції партнер компанії “ПроАгро Груп” Микола Верницький, IT має прийти у простий агробізнес, до малих та середніх фермерів, тому що вже без ефективного аналізу агроданих не зможе обійтися будь-яке підприємство.

Ось лише частина питань, які обговорюють  в рамках Аграрної IT-конференції:

Створення корпоративного інформаційного середовища

Інтеграція даних та аналіз в ERP системах

Оцінка ефективності витрат на IT-технології

Перша задача впровадження – прорахувати відсоток економії витрат

Послідовність дій при впровадженні

Під час профільної конференції «ПроАгро Груп» надає поле для дискусії IT-компаніям і споживачам їх рішень.

SEEDs сьогодні побачили найсучасніші системи управління агровиробництвом від провідних українських агрокомпаній і запевнилися, що IT-технології в агробізнесі – це не тільки дрони над полями та датчики на комбайнах.

 

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!