Для українських садівників створять експортну кооперативну платформу

0 386

ФАО та Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) в рамках проекту просування українського експорту провели підготовчу роботу по створенню експортної кооперативної платформи для садівників України. Про це повідомив у своєму блозі на EastFruit економіст інвестиційного центру Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

“Участь в двох установчих зборах-семінарах взяло близько 25 провідних виробників яблука, які заявили про готовність підтримати цю ініціативу. Проте, коли мова зайшла про перші практичні кроки по її реєстрації і початку роботи, взаємна недовіра перемогло, і кожен вважав за краще набивати шишки самостійно”, – говорить експерт.

Ситуацією, що склалася зараз користуються численні посередники, які в цьому сезоні забезпечили основну частину експорту. При цьому фермери регулярно скаржилися на те, що з ними дуже часто посередники не розраховуються або розраховуються за поставлене яблуко не в повній мірі.

Багато нарікань на роботу посередників було і з боку імпортерів українського яблука – в основному вони нарікали на невиконання зобов’язань, недотримання термінів та обсягів поставок, а також поставку яблука не тієї якості, сорту і калібру, яке було законтрактоване. Посередники ж звинувачують недобросовісних фермерів.

Багатьох цих проблем можна було б легко уникнути в разі створення кооперативної експортної платформи. І експерт переконаний, що з часом така платформа з’явиться.

“ФАО і ЄБРР проводять велику роботу по формуванню сприятливих умов для кооперації фермерів в Україні. Зокрема, законопроект, розроблений проектом підтримки кооперації в Україні спільно з галузевими асоціаціями, вже давно одноголосно схвалений аграрним комітетом парламенту України, проте як і раніше поки, на жаль, не прийнятий.

Однак, законопроект – це ще не гарантія кооперації. Потрібен час, щоб садівники навчилися довіряти один одному і бачити в колегах партнерів з експорту, а не конкурентів, тому що справжніми конкурентами українських садівників є постачальники яблука з США, Італії, Франції і Португалії.

У меншій мірі конкурентами України є виробники яблук з Польщі, так як вони в основному торгують в дешевому сегменті, а українське яблуко може і повинно продаватися дорого. А на переробку, нехай і далі йдуть малоцінні відходи”, – говорить Андрій Ярмак.

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!