85% урожаю втратив виробник винограду і томатів з Одещини
Зміни клімату спричиняють різкі перепади температур, надмірні опади та інші негаразди. Виробники сільськогосподарських культур не завжди встигають адаптуватися до цих змін. Наприклад, сільськогосподарський кооператив “РесурсКомпаніКубей” (Одеська область) вже кілька років поспіль має значні збитки через примхи погоди, повідомляє SEEDS.
Кооператив займається вирощуванням овочів та ягід. У 2019 році через заморозки, дощі чи посуху господарство втратило 90% урожаю томтів та винограду. Цього та минулого року втрати за цими культурами становили 85%.
“Великі зміни в кліматі і, відповідно, негативний вплив клімату на сільське господарство почалися 10 років тому. Зима без снігу, навесні, коли сади у повному цвіті, екстремальні заморозки. Останні 3 роки температура повітря влітку піднімається до 40-45 градусів та тримається 3 тижні, місяць. А потім, коли плоди вже адаптувалися, розпочинаються затяжні дощі, які продовжуються 7-8 днів поспіль. Проблема залишається проблемою, і наш малий сімейний бізнес, і багато сусідів перебувають під загрозою зникнення”, – зазначила керівниця кооперативу Віра Попаз під час прес-конференції “Фермер-клімат: як не програти цю битву”, яку організував Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.
На думку пані Віри, врятувати малих виробників плодоовочевої продукції може лише частковий перехід на роботу на закритому ґрунті, утім далеко не кожен маленький фермер може собі це дозволити.
“Нам уже зараз треба хоча б 25 соток закритого ґрунту. Але самотужки ми покриваємо 2-3 сотки на рік. І це не сучасні теплиці, а підручні матеріали. Можна тільки уявити, скільки років нам треба на те, щоби покрити наші 25 соток сучасними теплицями”, – говорить Віра Попаз.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!