50 гектарів виноградників можуть викорчувати на Одещині
Налагодити ефективний полив виноградників у районі Лиман (Одеська область) досить складно, тому через те, що кілька років поспіль влітку в регіоні панувала посуха, частину виноградників викорчували. Сімейне фермерське господарство “Вікторія” минулого року вже викорчувало 30 гектарів винограду. Цього чи наступного року господарству, ймовірно доведеться викорчувати ще 50 гектарів, адже через недостатню кількість вологи виноградники втрачають продуктивність або всихають, повідомляє SEEDS.
У СФГ “Вікторія”, де вирощують виноград винних сортів, наразі визначають, які виноградники постраждали від посухи найбільше і будуть викорчувані, пише AgroTimes.
“З винограду точно залишимо Одеський Чорний. Він найменше постраждав від посухи, тому що максимально адаптований для цієї зони. З долею Аліготе і Мерло ситуація поки неясна. Спочатку ми планували відсортувати кандидатів на викорчовування за рівнем врожайності, але вийшло так, що приріст у деяких з них хороший і кількість кущів достатня, тобто їх можна було б залишити”, – розповідає агроном СФГ “Вікторія” Андрій Аргіров.
Попри неврожайний сезон цього року через посуху 2019 та 2020 років, у господарстві очікують, що наступний рік буде більш вдалим для виноградарів.
Покращення ситуації наступного року очікує і Тетяна Шмаглюченко, директор компанії «ВІН‘С» (Одеська область), що спеціалізується на виробництві столового винограду.
Читайте також: Велика кількість сортів винограду не гарантує повну реалізацію без налагоджених каналів
“Більш цікавим за обсягом врожаю має бути наступний рік. Утім, не варто нехтувати тим, що агрофон (кількість спор захворювань які можуть перезимувати) є проблемним, тому восени та навесні варто робити захищаючи обприскування. Це необхідно для боротьби з численними захворюваннями винограду, як-от чорна плямистість, мільдь, оідіум”, – зазначає Тетяна Шмаглюченко.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!